Sık Sorulan Sorular

Neden Tahirova Koyununu Tercih Etmeliyim ?

Tahirova koyunu bol süt verimi, senede iki kez doğum yapması, yüksek ikizlik oranı ile mera uyumu, kuzu etinin kaliteli-lezzeti oluşu tercih sebeplerinin başında gelir.

Çiftliğinizdeki Tahirova Koyunlarının Kaliteli Olduğunu Nasıl Açıklarsınız ?

Elimizdeki koyunların ve koçların ciddi seleksiyondan geçirilmiş olmaları, ayrıca genetik yönden kan testlerinin yapılıyor olmaları iddialı bir şekilde açıklama yapmamızı kolaylaştırıyor.

% 100 Tahirova Satışlarınızı Nasıl Yapıyorsunuz ?

Uzun vadeli satış stratejisi izliyoruz. 2014 yılında damızlık koç, kısıtlı sayıda koyun satışımız var. Fakat 2015 yılında 10 Toklu ve 1 koç şeklinde grup satışı yapacağız.

Neden Koç Almalıyım ?

Elinizdeki koyunlarınızın kanını yükseltmek ancak saf damızlık koç ile mümkündür. Çoklu doğum yapma özelliği olan(ikiz, üçüz), kuzularını yaşatması, bol sütlü anadan gelen anadan selekte edilmiş koçlar genetik olarak kuzularına bunu geçirirler. Yurt dışında bazen milyon dolar, paunt seviyelerinde koç satışları olmaktadır. Damızlık boğaların bir milyon dolar yapmaları hep çok üstün niteliklere sahip olmaları nedeni ile olmaktadır.

Aldığımız Hayvanlar Sağlıklı ve Güvenilir midir ?

Hayvanlarımızın aşıları, sağlık tarama kan testleri, parazit ilaçları, vitamin ve mineral takviyeleri düzenli olarak yapılmaktadır. Kayıtları düzenli tutulmaktadır.

 

 

 

 


   
     
 
 
 

Neden Tahirova

Dünyanın en iyi sütçü koyunu olan DOĞU FRİZ ile ülkemizin yerli et kalitesi dünya çapında olan KIVIRCIK ile kombine edilmiş olması en büyük etkendir.Yüksek süt verimi, kuzularının kısa sürede 40 Kg. ve üzerinde kilo alması verimlilik açısından çok önemlidir.

     
   
   

 

 

 

 

 
   

 

 
 
 

© Copyright 2013 , Tüm Hakları Saklıdır.

Site Tasarım : Sbs Simge Bilgisayar Ltd.